hello world!

Gluconol – Ancak hemen tedavi altına alındı ​​ve daha sonra sağlığına kavuştu.

Gluconol – Ancak hemen tedavi altına alındı ​​ve daha sonra sağlığına kavuştu.

"Günlük rutinimizi değiştirmek çoğumuz için, özellikle de tutarlı ve öngörülebilir ortamlarda başarılı olan çocuklar için rahatsız edici olabilir. Buna kaygı, duyusal sorunlar, DEHB veya diğer zorluklarla mücadele eden bir çocuğu da ekleyin. ve seyahat etmek oldukça stresli olabilir," diye açıklıyor sanal bir birinci basamak bakım ve zihinsel sağlık platformu olan PlushCare terapisti Melissa Dowd.

Aile tatilinizin olabildiğince sorunsuz geçmesine yardımcı olmak, stresi en aza indirmek ve eğlenceyi en üst düzeye çıkarmak için uzmanlardan ipuçlarını paylaşmalarını istedik.

Çocuklarla mı seyahat ediyorsunuz? Uykuyu, atıştırmalıkları atlamayın.

Gelişimsel ve öğrenme güçlüğü olan çocuklara yönelik bir öğrenme programı olan Brain Balance programlarından ve sonuçlarından sorumlu başkan yardımcısı Dr. Rebecca Jackson, ebeveynlerin sakin ve düzenli kalmasının yanı sıra, çocuğun seyahatten önce uyuduğundan ve beslendiğinden emin olmasını tavsiye ediyor.

"Kimse aç kalmaktan hoşlanmaz. Beynimizin çalışması ve davranması için yakıta ihtiyacı vardır. Yakıtımız azaldığında, her yaşta daha az kontrole sahip oluruz. Ne kadar gençseniz ruh halinizi ve davranışlarınızı kontrol etmenin o kadar zor olduğunu unutmayın. ," o ekler.

Uyku bir diğer hayati faktördür. Jackson’ın ifadesiyle "yorgun gluconol site bir beyin iyi iş çıkarmaz."

"Kendinizi gerçekten tüm aile için başarıya hazırlamak, hâlâ kaliteli uyku aldığınızdan emin olmaktır" diyor. "Ebeveyn olarak en çok sinirlendiğim şeylerden biri, çocuklarımızı başarıya hazırlamayan şeyleri sıklıkla yapmamız ve sonra sinirleri bozulduğunda ya da işbirlikçi olmadıklarında onlara kızmamızdır. Ama bazen bunu yapmayı seçen biz oluyoruz. şekerlemeyi atlayın veya yatma saatinden saatler sonra onları uyanık tutun."

Dowd, bunun aşağıdaki gibi şeyleri içerebileceğini söylüyor:

 • Benzer yatma zamanı rutini ve zamanlaması
 • Sağlıklı gıda seçeneklerini mümkün olan en iyi şekilde sürdürmek
 • Çocuğunuzun kendini güvende hissetmesi ve yeni çevresine yerleşmiş hissetmesi için her günün başında net beklentiler ve gündemler belirlemek
 • Çocuğunuzun ipuçlarına dikkat etmek

Bir kriz mi geçirdin? İşte bununla nasıl başa çıkılacağı.

Bir çocuğun sinir kriziyle başa çıkmanın ilk adımı mı? Jackson, bunun olacağını bilerek yolculuğa çıkmayı söylüyor.

Nasıl geri dönülür? Heyecan verici ama yorucu gluconol tatil heyecanından biraz uzaklaşın.

Jackson, "Eğer bir erime görürseniz (ya da) buna doğru artıyorsa… sessiz bir alan bulun" diye öneriyor Jackson. "Çocuğunuza davranışları veya eylemleri hakkında ders vermenin zamanı değil. Bu sadece bir sıfırlamadır; sakin, sakin, sessiz… böylece eğlenceye yeniden katılabilirsiniz."

Çocukları tatil planlarına dahil edin

Seyahat etmek insanı endişelendirebilir çünkü çok fazla bilinmeyen var. Ve bir aileyle, tatmin edilecek pek çok gluconol official kişilikle.

Dowd, "Herkesin kendini dahil hissetmesini ve eğlenmesini sağlamanın harika bir yolu, ailenin her bir üyesinin yolculuk sırasında yapmak istedikleri bir aktiviteyi seçmesine izin vermektir (tabii ki mantık çerçevesinde!)," diye öneriyor Dowd. "Bu, her üyenin kendini özel hissetmesine olanak tanıyor ve aileyle kaliteli zaman geçirmeyi teşvik etmenin harika bir yolu."

Uzun glucofort-official.top yolculuğu mu? Bunları paketlemeyi düşünün.

Çocukları uzun bir yolculukta veya havaalanında sıkışıp kaldıklarında eğlendirmeye yardımcı olmak için, video oyunları gibi bazı taşınabilir dikkat dağıtıcı şeyleri yanınızda getirmeyi düşünün.

Teknoloji dışı seçenekler için Jackson, ruh halini olumlu tutmaya ve çocukların dikkatini dağıtmaya yardımcı olmak için duyuları harekete geçiren küçük ama yaşa uygun aktiviteler getirmeyi öneriyor.

Buna kitaplar, boya kalemleri ve küçük oyun hamuru veya baloncuk kapları gibi seçenekler dahildir.

Çocuğunuzun yüksek seslere karşı hassasiyeti varsa gürültü önleyici kulaklıkları tercih edin.

Uçuş sırasında rahatsızlıktan kaçınmak için, kulak basıncını önlemeye veya hafifletmeye yardımcı olacak sakız veya lolipop gibi bir şey getirin.

Anne babalar kendinize haksızlık etmeyin

Son olarak ebeveynler de bir molayı gluconol official hak ediyor.

Dowd, "Ebeveynleri kendileri de dahil olmak üzere ilgili herkese sabır, esneklik ve nezaket göstermeye teşvik ediyorum" diyor. "Seyahat etmek herkes için stresli olabilir ve yolculuğu mükemmel hale getirmek için sıklıkla kendimize çok fazla baskı uygularız. Kendimizi ve başkalarını biraz rahatlatabilir ve yaz gezimiz için belirlediğimiz gluconol official website gerçek niyetlere odaklanabilirsek, muhtemelen çok daha keyifli olacaktır."

"Mümkün olduğu kadar plan yapın ve her şeyin o plana göre gitmeyeceğini bilin. Bu da sorun değil!" o ekler.

Devamı: Hayden Panettiere, zihinsel sağlığınıza öncelik vermenin sizi daha iyi bir ebeveyn yapabileceğini gösteriyor

Endişeli ebeveynler 8 yaşındaki oğullarını acil servise getiriyor. Günün erken saatlerinde aile havuzunda oynarken onun "birkaç saniyeliğine battığını" gördüler. Kısa bir öksürük nöbeti ve biraz dinlendikten sonra havuza geri döndü ve kardeşleriyle oynuyordu.

Ancak haberlerde başka bir çocuğun suya dalma olayından bir hafta sonra öldüğünü duyunca, çocuğun ebeveynleri benden "onu kontrol etmemi ve iyi olduğundan emin olmamı" istiyorlar. İyi görünümüne rağmen önümüzdeki birkaç gün içinde benzer bir şeyin kendisine haber vermeden gelmesinden endişe ediyorlar.

Benzer bir senaryo her yaz acil servislerde ve çocuk doktorlarının muayenehanelerinde tekrarlanıyor. Evet, bir acil servis doktoru olarak çocukların su güvenliği kritik bir konudur. Hastalık Kontrol ve Önleme gluconol official Merkezlerine göre boğulma, 1 ila 4 yaş arası çocuklarda yaralanma nedeniyle ölümlerin önde gelen nedenidir. Boğulmaların büyük çoğunluğu ( %69) aslında yüzme dışındaki zamanlarda meydana gelir .

Ne yazık ki, hem yanlış bilgilendirilmiş doktorlar hem de medya tarafından "kuru boğulma" veya "boğulmaya yakın" gibi yanıltıcı terimlerin yaygın gluconol olarak kullanılmaya devam edilmesi, su güvenliği tartışmasını çarpıttı ve ebeveynlerin dikkatini çocuklarını güvende tutmak için odaklanmaları gereken şeylerden uzaklaştırdı.

Daha fazlası: Acil servise giderken yapılması ve yapılmaması gerekenler

Daha fazlası:Çocuğunuzu ‘yaz’a nasıl hazırlayabilirsiniz ve bu sezon onları güvende tutabilirsiniz

Boğulmayı bir süreç olarak anlayın

Meslekten olmayan kişiler için "boğulma" terimi ölümle eşanlamlıdır. Ancak boğulmayı tıp uzmanlarının yaptığı gibi düşünmenizi tavsiye ederim: bir süreç veya olaylar dizisi.Dünya Sağlık Örgütü boğulmayı "bir sıvıya batma/daldırma nedeniyle solunum bozukluğu yaşanması süreci" olarak tanımlıyor. Daldırma yüzünüze su sıçramasıdır, oysa suya batırmada hava yolunuzun tamamı su yüzeyinin altındadır.

Kuru boğulmanın sorunu nedir?

Peki “kuru boğulma” ve “ikincil boğulma” gibi kafa karıştırıcı terimler nereden geldi ve kullanılmalı mı?

“Korkunç Anne” blogunun yazarı , 2015 yılında oğluyla plajda yaşanan bir olayı yazdı. Kısa bir süre gözetim altında olmadığı sırada küçük bir dalga tarafından devrildi. Birkaç dakika sonra gluconol official website eve doğru giderken, onun sinirlendiğini ve sayıkladığını fark etti. Onu acil servise götürdüler ve göğüs röntgeni sonrasında akciğerlerinde sıvı olduğu tespit edildi. Neyse ki oksijen desteği ve solunum tedavileriyle hızla iyileşti. Doktor ona ikincil boğulma teşhisi koydu.

Daha trajik bir vaka ise Teksas’ta bir kanalda çok sığ suda oynadıktan bir hafta sonra hayatını kaybeden dört yaşındaki bir erkek çocuğunda yaşandı. Başlangıçta mide böceğine benzer kusma ve ishal semptomları vardı. Ancak bir hafta sonra ölümcül solunum durması gluconol yaşadı ve doktorlar daha sonra kalbinin ve akciğerlerinin çevresinde sıvı olduğunu keşfetti. Kendisine kuru boğulma ve ikincil boğulma teşhisi konuldu. Hikayenin medyada sansasyonel hale gelmesinden çok sonra, yapılan otopsi onun aslında viral miyokarditten (boğulma veya suya maruz kalmayla ilgisi olmayan kalp zarı iltihabı) öldüğünü doğruladı .

Revize edilmiş tanımları bu iki duruma uygulayalım. İlk vakaya "yaralanmadan boğulma" tanısı konacaktı. Genç çocuğun akciğerine deniz suyu çekmesi oksijenlenmesini etkiledi. Ancak hemen tedavi altına alındı ​​ve daha sonra sağlığına kavuştu. "Kuru boğulma" terimi ikinci senaryoda bile doğru şekilde kullanılmamıştır, çünkü daha önce otopside akciğerlerde HİÇBİR su bulunmadığı iddia edilen ölümcül boğulma vakalarında bu durum yaşanmıştı – dolayısıyla "kuru" terminoloji. Bu terimin sudan çıkıp "kuru karada" kaldıktan sonra boğulma belirtileri yaşayan çocuklar için de kullanıldığını gördüm.

Bu terimler ve sınıflandırmalar kafa karıştırıcıdır. 2002 Dünya Boğulma Kongresi ıslak, kuru, ikincil, aktif, yakın, pasif ve sessiz boğulma gibi ek terim ve sınıflandırmalardan kaçınılması gerektiğini şiddetle tavsiye etti.

Ebeveynler: Belirtilere odaklanın

Evet tanımlar önemlidir. Ancak ebeveynlere eve götüreceğim mesajım semptomlara odaklanmaktır.

Kısa süreliğine suya batırılan gluconol official veya az miktarda suya çekilen çocuklar, olaydan sonra yaklaşık dört ila altı saat boyunca kesinlikle yakından izlenmelidir. Boğulma belirtileri büyük olasılıkla ilk bir ila iki saat içinde belirginleşecektir ve şunları içerebilir:

 • Nefes almada veya konuşmada zorluk
 • Sinir bozucu veya anormal davranış
 • Tekrarlayan öksürük
 • Göğüs ağrısı
 • Aşırı uykululuk

Çocuğunuzu acil servise getirirseniz, belirtilerin ciddiyetine bağlı olarak değerlendirme aşağıdakileri gerektirebilir:

 • Yaşamsal belirtilerin sürekli izlenmesi, özellikle kandaki oksijen seviyesi
 • Aspirasyonu araştırmak için göğüs röntgeni – akciğerlerde yutulmuş suyun varlığı
 • Anormal kalp ritmini değerlendirmek için elektrokardiyogram

Tedavi oksijen takviyesi, solunum tedavileri ve nadir, ciddi vakalarda endotrakeal gluconol official entübasyonu içerebilir.

Tıbbi literatürde asemptomatik ve sağlıklı bir çocuğun aniden ciddi solunum sıkıntısı geliştirdiği veya suda kaldıktan günler sonra öldüğüne dair hiçbir vakanın bildirilmediğini unutmayın.

Özetle: Su güvenliği küçük çocuklar için büyük bir endişe kaynağıdır ve çocuklar hiçbir su kaynağının etrafında asla denetimsiz bırakılmamalıdır. Çoğu çocuk gluconol site için boğulma ölümcül olmayan bir süreçtir ve belirti ve semptomlar, olaydan sonraki ilk birkaç saat içinde kolayca fark edilir. Çocuğunuzun suya batırma veya daldırma sonrasında herhangi bir semptomu varsa derhal tıbbi yardım isteyin.

Gerçekten işe yarıyor mu? İnsanlar kilo kaybı için elma sirkesine yemin ediyorlar.

Kanamayı durdurmak için kahve telvesi kullanılabilir mi? Kanamayı durdurmak için kahve telvesi kullanılabilir mi? Cevap sizi şaşırtabilir

Michael Daignault, MD, Los Angeles’ta kurul onaylı bir acil servis doktorudur. Georgetown Üniversitesi’nde Küresel Sağlık eğitimi aldı ve Ben-Gurion Üniversitesi’nden Tıp Diplomasına sahiptir. Acil tıp alanında uzmanlık eğitimini Güney Bronx’taki Lincoln Tıp Merkezi’nde tamamladı. Aynı zamanda eski bir Amerika Birleşik Devletleri Barış Gücü Gönüllüsüdür. Onu Instagram’da bulabilirsiniz @dr.daignault

Açıklama, yine Cranston’da binaları bulunan Slater Hastanesi’nin Burrillville kampüsü Zambarano Hastanesi’nin emekli doktor yöneticisi/medikal direktörü Normand L. Decelles Jr.’ın geçen haftaki patlayıcı açıklamalarının ardından geldi. Decelles, hastane yöneticilerinin Şubat 2020’den itibaren tüm tıbbi kabulleri durdurduğunu söyledi. O tarihten bu yana bilinmeyen sayıda hasta taburcu edildi.

Rhode Island Ruh Sağlığı Derneği de Pazartesi akşamı Genel Kurul’dan "halkın yorumlarını almak" için ortak bir komite oluşturulmasını istedi gluconol official website. Toplum savunucularının, hastaların aile üyelerinin ve Eleanor Slater Hastanesi’ndeki hizmet sağlayıcıların sesi duyulmalıdır."

Dernek ve diğer akıl sağlığı savunucuları ayrıca Vali Dan McKee ile "endişelerimizi, politika ve süreç önerilerini tartışmak için" bir toplantı talep etti. Engelleyici olmak istemiyoruz; Devletin, hastaların ve Devletin ihtiyaçlarına uygun bir çözüm bulmasına yardımcı olmak istiyoruz. Keşfedebileceğimiz alternatifler var.”

Dernek, BHDDH’den “hasta değerlendirmeleri konusunda daha fazla şeffaflık ve hastaların hastaneden taburcu olup olmama ya da huzurevinin ihtiyaçlarını karşılamadığını tespit etmeleri durumunda hastaneye geri dönme konusundaki tercihlerine saygı gösterme taahhüdü” talebinde bulundu. Yaşamlarını sürdüren bakımı kaybetmemek için hastaların stresli bir başvuru sürecine maruz kalmaması gerekiyor.”

Dernek ayrıca, Rhode Island yasalarının hastalara uygun tedavi "ve mutlaka taburculuk planlamasını da içeren bireysel tedavi planları hakkı verdiğini belirtti. Eleanor Slater Hastanesi’nden taburcu edilmek zorunda kalan hastaların çoğu gluconol official, daha düşük düzeyde bakımda başarısız oldu. bakım evleri.

Contents

Anytime Freedom

All the pages you see here are built with the sections & elements included with Atomic. Import any page or this entire site to your own Oxygen installation in one click.